Школа відповідального батьківства. Просвітницька програма «Культура взаємин в сім’ї» для майбутніх батьків

В рамках просвітницької програми «Культура взаємин в сім’ї» продовжується робота з майбутніми батьками у «Школі відповідального батьківства» на базі КНП «Черкаський КНП «Черкаський міський пологовий будинок «Центр матері та дитини».

Метою спілкування є формування комунікативної культури у сім’ї засобами самопізнання.

Підґрунтям даної програми є теоретичний і методичний ресурс підручника «Культура взаємин», затвердженого Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.

22 травня 2021 року зі слухачами членом ЧМГО «Ліга культури», лікарем-гематологом Ларисою Ногаєвою проведено бесіду для майбутніх батьків на тему «Культура бажань. Формування почуття міри. Вольовий імунітет». Для обговорення було запропоновано книгу акушера-гінеколога Е. А. Піньковської «Духовне материнство», зокрема, глави «Іграшки», «Надлишки», «Нормальна сім’я». Зокрема викликали інтерес у слухачів питання ролі іграшок в розвитку дитини, формування свідомого вибору та почуття міри в придбанні їх для дитини. За результатами обговорення проведено тестування щодо особистого рівня сформованості почуття міри у майбутніх батьків.

Також було проведено опитування слухачів за допомогою анкети «Окремі складові культурного фону майбутніх батьків». Для самостійного тестування запропоновано глава «Нормальна сім’я», тести «Здорова тілом та духом людина, яка вона?», «Рецепт оздоровлення себе самого», «Рецепт оздоровлення сім’ї» з книги Е. А. Піньковської «Спаси и сохрани».

За відгуками слухачів тема духовного материнства стає все більш актуальною для сьогодення. Адже здоровий спосіб життя забезпечується, насамперед, розвиненою силою волі, вмінням керувати своїми бажаннями, свідомою відмовою від шкідливих звичок, зміцненням емоційно-вольового імунітету, подальшим розвитком ментальної працездатності майбутніх батьків щодо усвідомлення засад батьківського обов’язку та особистої відповідальності перед майбутньою дитиною.