ПЛАНОВА ДІЯЛЬНІСТЬ НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНОГО ЦЕНТРУ САМОПІЗНАННЯ ТА ОСОБИСТІСНО-ПРОФЕСІЙНОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ У ДИСТАНЦІЙНОМУ ФОРМАТІ

За підсумками навчально-методичного семінару № 3 «Свідоме вдосконалення емоцій» з циклу «Методичні засади педагогічної системи самопізнання та особистісно-професійного самовдосконалення» учасниками семінару проведено аналіз виконання завдань кейсу навчання за напрямками:

–   Практичне заняття для учнів «Атестат зрілості» (читання і обговорення оповідання Е. А. Піньковської «Така красуня», за методичною розробкою А. В. Аносової)

–   Педагогічне спілкування з батьками «Батьківська любов» (за оповіданням Е. А. Піньковської «Сліпа любов», за методичною розробкою А. В. Аносової).

Результати проведеної роботи представлено у розділі «Результати дослідження» НПЦ СіОПС.

Мотивацією до свідомого вдосконалення емоцій, формування стриманості, самовладання може слугувати промовистий вислів Конфуція.

При зустрічі з гідною людиною думай про те, як зрівнятися з нею.

Зустрічаючись з низькою людиною,

 придивляйся до самого себе і сам себе суди.

Конфуцій

Учасники семінару – заступники директорів з навчально-виховної та виховної роботи освітніх закладів Черкаської області відзначили актуальність самопізнавальної діяльності, необхідність впровадження її в педагогічну практику, важливість її поширення серед вчителів, учнів та їх батьків. Зокрема висловили думки про ефективність та результативність самопізнання та самовдосконалення стосовно формування почуття міри, самовладання, позитивного, логічного, конструктивного мислення, досягнення більш високого рівня професійної компетентності, комунікативної культури, культури незгоди, культури прийняття рішень, профілактику конфліктів в повсякденні.

Роботу з дослідження методичних засад педагогічної системи самопізнання та особистісно-професійного самовдосконалення, з аналізу результативності впровадження технологій самопізнавальної діяльності в педагогічній практиці буде продовжено.

Планується проведення науково-методичного семінару № 4 «Свідоме вдосконалення думок та дій», а також педагогічні дискусії з узагальнення набутого педагогічного досвіду з зазначеної проблеми.

Черкашина Тетяна Вікторівна,

професор кафедри педагогіки і освітнього менеджменту

КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної

 освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради»,

доктор педагогічних наук