Наталія Муляр
Негативна поведінка людини і негативний образ мислення впливає на здоров’я людини.
Чим позитивніше і чистіше думки людини, тим міцніше її здоров’я. А «в здоровому тілі – здоровий дух!».
Здорова працьовита людина – це самодостатня людина! Хвора людина, є споживачем чужої праці, турботи, вона обтяжує всіх і в усьому!
Розумна людина сама визначає хто вона – така, яка постійно скиглить, усім незадоволена і хвора, чи ж – працьовита, життєрадісна, яка йде вперед у своєму розвитку?! І дуже важливо бути вдячним за все, і всім, хто навколо тебе! А життя прекрасне, якщо ти гармонійний, миролюбний, терплячий, працьовитий, радісний і вдячний!
Людмила Северинчук
У главі «Чарівний рецепт» Емми Піньковської акцентовано увагу на головній причині нездоров’я – власний негативний спосіб мислення. Шлях до здоров’я – розвиток у собі вміння думати «від добра», формування таких особистісних якостей як миролюбність, правдивість та вдячність. Підсумовуючи викладене у главі, можна зробити висновок, що здоров’я фізичне, душевне і духовне – це результат системної, постійної, наполегливої роботи над собою.
Лариса Ногаєва
Чарівним рецептом подолання нездоров’я фізичного є зміна свого негативного способу мислення на позитивний. Основною в цьому процесі є наявність любові і віри в душі. Якщо людина бадьора, радісна та активна, це говорить про гармонію фізичного тіла, душі і духу. Вона вміє себе розуміти, захищати і берегти. Це – самодостатня людина.
Нездорова, неврівноважена, неспокійна людина потребує чиєїсь допомоги. А потім її вимагає, не докладаючи власних зусиль до свого ж оздоровлення. Потім їй це стає вигідним. Але при цьому з’являється постійне негативне ставлення і претензії до всього і всім.
За запропонованими тестами я себе знайшла як працездатну людину, яка іноді потребує поводиря і людину, яка вміє втішити. Є працьовитість, але в постійному і усвідомленому режимі поки не виходить. Провалююся в самомилування, самовиправдання, саможаління і розчарування. Бракує миролюбного терпіння і подяки, вміння бачити «добро у злі». Але моменти осяяння і прозріння дають сили рухатися вперед, визнавати свої помилки і шукати вихід.
Вікторія Пилипенко
У главі «Чарівний рецепт» з книги Емми Піньковської «Детектор лестощів» автор яскраво змальовує образи двох типів свідомості:
• образ хворої людини (нездорової, неврівноваженої, неспокійної, споживаючої чужу працю, потребуючої сторонньої допомоги, а також няньок, поводирів, утішителів;
• образ самодостатнього громадянина нової епохи – це здорова (працьовита), врівноважена (миролюбна) і спокійна (справедлива) людина, яка перебуває в бадьорому, активному і радісному стані (с. 258).
Рух свідомості від образу хворої людини до образу-ідеалу вважаю для себе однією з основних задач. Народна мудрість говорить: «У здоровому тілі – здоровий дух!» . Це означає, що оздоровлювати потрібно, перш за все, свій дух, шляхом самопізнання і самовдосконалення, виявляючи свої негативні якості і трансформуючи їх в позитивні. Геніально простий рецепт оздоровлення автор розкриває в цій главі: «Слід змінити свій негативний спосіб мислення на позитивний» (с. 257). Слідувати цьому рецепту намагаюся в кожному дні, навчаючись думати «від добра» про всі події і комунікації, що відбуваються в моєму житті, хоча це не завжди виходить. А також, вчуся бути за все вдячною Богу.