Анотації до творів Емми Піньковської (Любов Агапова, Людмила Северинчук)

Осмислення оповідання (Емма Піньковська «Казки Габріели»)
   У  главі «Осмислення оповідання» автор Емма Піньковська пояснює читачам зміст висловлювання “наблизилося Царство Небесне”. Царство Небесне, яке містить Божественне Світло, сповнене Любов’ю і Мудрістю, було принесено для людей Сином Божим.
   Проте на землі поряд із світлом і любов’ю співіснують темрява, ненависть, невігластво, злоба і суперечки. Тому знов і знов, в усі віки люди стоять перед вибором – бути з Богом або йти у зворотному напрямку відступництва. І кожен несе відповідальність за свій вибір.
Гріх відступництва (Емма Піньковська «Казки Габріели»)
      Автор  розповідає читачам на прикладах біблійних притч, сутність гріха відступництва.
       Навіть обраний Богом народ має тих, хто, знаючи заповіді, не всі з них виконує (грішники), тих, хто живе за цими законами віри й добра (праведники), і тих, хто відвернувся від Бога, зрікся своїх предків, віддалився від Творця.
         Незнання законів не звільняє від відповідальності.

Сутність закону свободної волі (Емма Піньковська «Казки Габріели»)

     У главі «Сутність закону свободної волі» автор Емма Піньковська роз`яснює зміст та дію цього закону. Автор акцентує, що в кожного з нас є вибір: або шлях еволюційного розвитку, за заповідями, до Бога, або в протилежний бік – до супротивників Творця. Ті, хто не визначився, маються сумнівами, несумірними бажаннями, підпадають під вплив темних сил. Вони підміняють поняття свободи вседозволеністю, паразитують у суспільстві. Такі відступники карають себе самі. Проте всім дається шанс покаятися, отримати прощення гріхів закон свободної волі діє для всіх.

Урок з перевірки пам’яті (Емма Піньковська «Казки Габріели»)
   Автор Емма Піньковська на прикладі біблейської історії про пророка Іоанна підводить читача до осмислення поняття «період змін», який відбувається на зламі часів при зміні епох.
   Криза світогляду в умовах змін у всіх сферах призводить до змін у свідомості кожної людини, що в свою чергу впливає на курс розвитку країн і континентів. У ці часи кожна людина має зробити свій вибір спасіння своєї душі через каяття, відмову від шкідливих звичок, пагубних думок, гріхів, або залишитися на боці темних сил. Ці питання наразі є актуальними в наш час, і такий вибір стоїть зараз перед кожним.

Явні та приховані сенси (Емма Піньковська Казки Габріели»)

     У главі «Явні та приховані сенси» автор Емма Піньковська наголошує, що зрозуміти та прийняти справедливість духовних законів можуть лише ті, хто готовий на безкорисливе служіння іншим. Не для кожного стає зрозумілим зміст  Євангелія  з першого прочитання. «Очевидність» прочитаного, коли сприймаєш інформацію на побутовому рівні, не завжди є істинним  розумінням.  Відкривається істинний зміст  по мірі  готовності свідомості людини зрозуміти і прийняти його.

Чудеса просвітлення (Емма Піньковська «Казки Габріели»)

Автор Емма Піньковська у главі «Чудеса просвітлення» розкриває взаємозв’язок між ментально-емоційним імунітетом та фізичним здоров’ям людини. Усвідомлення особистої відповідальності за збереження життя свого та рідних і близьких, здобуття знань, логічність мислення та дій, самоконтроль в екстремальних умовах – це основа стійкості цілісного організму, здатного убезпечити себе та не піддавати небезпеці інших.

Чуттєзнання (Емма Піньковська «Казки Габріели»)
         Автор Емма Піньковська у главі “Чуттєзнання” підкреслює: якщо розвивати в собі знання своїх почуттів, розкриються навички більш достовірних і нових оцінок себе, свого емоційного та ментального стану «під час комунікації». Це методи виховання достойних і справедливих батьків, керівників, громадян, які допомагають своїй країні процвітати та розвиватись.
      Коли у відносинах з людьми ми навчимося здійснювати судження об’єктивно, «від добра», не переходячи на особистості, тоді навчимося застосовувати об’єктивну логіку в роздумах та контролювати стриманість в емоціях. Тоді люди, взаємодіючи між собою, легше помічатимемо спільне у відмінних думках та емоціях інших людей (легше, аніж будь-які невідповідності). Як наслідок, всі рішення, що прийматимемо у спілкуванні з іншими, будуть справедливими і гуманними.
        Власний досвід помилок і невдач, безстрашне подолання труднощів, осмислений аналіз внутрішніх можливостей і реальних здібностей допомагають ясно бачити ситуацію і приймати рішення, що є найбільш правильними на момент їх прийняття.
  1. Піньковська Е. А. Казки Габриели-2 (продовження) Черкассы: Видавець  Чабаненко Ю. А., 2022. – 188 с.

Досконалість не має меж (Емма Піньковська “Казки Габріели”)

Автор  з любов’ю до своїх читачів застерігає їх – небезпечно  «спочивати на лаврах» успіхів у самовдосконаленні. З отриманням нових знань необхідно подолати смугу розгубленості, навчитись аналізувати свої вчинки «після комунікації», здобуваючи досвід, щоб контролювати себе вже «під час комунікації». Так, лише із зовнішньою благопристойністю об`єктивно оцінювати якість своїх думок про когось, а особливо про себе, – важко. Досконалість не має меж. Людина, яка прагне духовного розвитку,постійно, поступово і поступенево рухається – по спіралі вперед і вгору.

  1. Піньковська Е. А. Казки Габриели-2 (продовження) Черкассы: Видавець  Чабаненко Ю. А., 2022. – 188 с.

Піщинка і крапля (Емма Піньковська “Казки Габріели”)

  Автор Емма Піньковська у главі «Піщинка і крапля» закликає читача не зупинятися на шляху самопізнання. Адже кожна маленька крапелька дощу напоює засохлу землю і дає можливість прорости зерну, засіяну Сіячем. За маленькою піщинкою і гора може зрушити. Так, і на перший погляд, непомітна праця кожного з нас, направлена на добро, по краплині додається в життєдайний дощ оновлення землі. Кожна краплинка, кожна піщинка добра і світла, примножуючись, покращує світ навколо.

  1. Піньковська Е. А. Казки Габриели-2 (продовження) Черкассы: Видавець  Чабаненко Ю. А., 2022. – 188 с.

Спеціалісти – миротворці (Емма Піньковська “Казки Габріели”)

 У главі “Спеціалісти – миротворці” з книги  “Казки Габріели” автор Емма Піньковська дає відповідь на запитання: що  кожний з нас може зробити для  покращення якості життя навколо?

  Кожен, хто  проявляє  правдивість, миролюбність, вдячність, опиняється в ролі спеціаліста-миротворця для оточуючих. А той, хто сприяє творенню благ для інших, є спеціалістом-благодійником.

   Пізнаючи себе, наповнюючись чеснотами, усвідомлюючи свою відповідальність за здоров’я та благополуччя – не лише свої, а й своєї родини, колективу, країни, планети, люди автоматично сприяють покращенню світу навколо себе.

  1. Піньковська Е. А. Казки Габриели-2 (продовження) Черкассы: Видавець  Чабаненко Ю. А., 2022. – 188 с.

Визначення якості думок (Емма Піньковська «Казки Габріели»)

  Автор Емма Піньковська ділиться з читачами мрією – створити не землі атмосферу краси, добра, привітності. Створення найбільш цінного для людства – світу миру, правди, вдячності і відповідальності – невіддільно пов’язано з досягненням певної мети: щоб не лише вчинки та слова людей, а й їхні думки більше не заподіювали нікому шкоди.

  Люди, які прагнуть стати творцями добра в непростих умовах земного життя, мусять навчитись мислити корисно, конструктивно, відповідно до часу, сил, ресурсів, усвідомлюючи свою причетність не лише до продовження життя на землі, а й до забезпечення його якості.

  1. Піньковська Е. А. Казки Габриели-2 (продовження) Черкассы: Видавець  Чабаненко Ю. А., 2022. – 188 с.

Компроміс (Емма Піньковська «Казки Габріели»)

    Людина, яка вміє свідомо ставитись до реальності,  здатна усвідомлювати, чи приносять її вчинки шкоду чи користь, і кому.

   Автор Е. А. Піньковська пропонує читачам, які вміють аналізувати наслідки своїх вчинків, «вступити в бій» із самомилуванням і самовиправданням, відшукати свою вину в поразці.

    Уміння «підловити» свою «неякісну» думку, вчасно її трансформувати «під час бою» означає утриматись на високому рівні; інакше засвоєння уроків відбувається через низку невдач, гіркий смуток, незадоволення собою.

   Автор наголошує: обов’язково потрібно аналізувати правильність застосування знань.

  1. Піньковська Е. А. Казки Габриели-2 (продовження) Черкассы: Видавець  Чабаненко Ю. А., 2022. – 188 с.

Ступінь самокритичності (Емма Піньковська «Казки Габріели»)

    Автор Емма Піньковська пропонує читачу оцінити здатність до самокритики, визначивши її рівень – «низький», «середній», «високий».
    Розуміння своїх недоліків та бажання їх виправити покладає на людину велику відповідальність за свої слова, емоції, думки. Підвищуючи рівень самокритики, людина осмисляє причини своїх помилок та намагається не припускатися їх надалі, і водночас розуміє причину помилок інших людей, прощає їх недоліки, проявляючи  милосердя, співстраждання та любов до ближнього. 
  1. Піньковська Е. А. Казки Габриели-2 (продовження) Черкассы: Видавець  Чабаненко Ю. А., 2022. – 188 с.

Світ високих думок (Емма Піньковська «Казки Габріели»)

      Автор нагадує читачам про семивимірність світобудови.
     Залежно від етапу розвитку людини, її інтелектуального, душевного та духовного рівнів, спосіб мислення трансформується з егоїстичного  в альтруїстичний. Тоді стають зрозумілими закони вищого порядку, і душа перебуває в стані гармонії ,коли і думки, і слова, і вчинки не суперечать один одному.
      Так формується міра критичності в оцінці самого себе.
  1. Піньковська Е. А. Казки Габриели-2 (продовження) Черкассы: Видавець  Чабаненко Ю. А., 2022. – 188 с.

Уроки в царстві феї (Емма Піньковська «Казки Габріели»)

Емма Піньковська у главі «Уроки в царстві феї» підготувала черговий урок читачам, які готові думати, міркувати, аналізувати так, як це роблять учні феї Фасти.

Головна мета уроку – навчитися розрізняти поняття «добро» і «зло», виявляти «зло у добрі» та «добро у злі», передбачати наслідки своїх думок, слів та вчинків, їх вплив на самого себе та на оточуючих.

Автор розкриває формулу істинно доброго ставлення людини до людини, в основі якого на відміну від «добренькості» – милосердя, тобто сувора справедливість.

  1. Піньковська Е. А. Казки Габриели-2 (продовження) Черкассы: Видавець  Чабаненко Ю. А., 2022. – 188 с.

 

Процес вміщення законів (Емма Піньковська “Хто ти?”)

Пізнання космічних законів відбувається через освоєння законів земних, смиренно, зі світлими помислами, з вдячністю.

Людина вчиться на своїх діях, аналізуючи їх та виправляючи помилки, знаходячи причини того, що з нею відбувається.

Приймаючи заповіді, моральні закони, людина зможе жити і діяти в рамках цих законів на більш високому рівні взаємовідносин – з усвідомленням своєї ролі у житті та відповідальності за свої вчинки.

Література

  1. Піньковська Е. А. Серія книг «Спаси і сохрани». Том 1. «Хто ти?» – Черкаси : Видавець Чабаненко Ю. А., 2011. 814 с.

 

Казки (Емма Піньковська “Хто ти?”)

     Автор Е. А. Піньковська пропонує вдумливому читачу прогулянку до Царства Знань. Щоб потрапити туди, де можна отримати знання про все і про всіх, треба мати вхідний квиток – почуття міри. Знання там не роздаються просто так, “на вагу”, лише для конкретних потреб, визначених цілей, для використання на Благо і будь-яких добрих вчинків.
     Береш Знання для себе – навчишся жити з радістю, бути здоровим, вирішувати свої проблеми, не обтяжувати ними інших.
     Якщо навчився робити добро й іншим – учись також оцінювати свої сили та можливості…
    А далі – як в казці: з чим повернешся назад? Як розпорядишся отриманим? Не загубиш? Чи знайдеш зворотню дорогу? І з чим зрештою залишишся – з перлиною знань чи з пустими кишенями? Казка…

Література

  1. Піньковська Е. А. Серія книг «Спаси і сохрани». Том 1. «Хто ти?» – Черкаси : Видавець Чабаненко Ю. А., 2011. 814 с.

 

Готовність припустити (Емма Піньковська “Хто ти?”)

   Автор Е. А. Піньковська у главі «Готовність припустити» пропонує читачу активізувати свою внутрішню сміливість і чесність (стосовно себе, в першу чергу), щоб припустити наявність у собі недоброчинних якостей. Обов’язково треба їх роздивитись, розпізнати. При цьому не впасти у відчай, піддавшись розчаруванню, сорому перед внутрішнім суддею – совістю. Важливо з витримкою і відвагою, з ясним баченням себе з усіх перспектив (і ззовні, і зсередини) стати на шлях трансформації недоліків у чесноти.

    Ось так відбувається становлення вчителя – для себе самого і для кожного, хто прагне знань.

Література

  1. Піньковська Е. А. Серія книг «Спаси і сохрани». Том 1. «Хто ти?» – Черкаси : Видавець Чабаненко Ю. А., 2011. 814 с.

 

Унікальні формули (Емма Піньковська “Детектор лестощів”)

     Автор Емма Піньковська пропонує читачам систематизувати власні досягнення у самопізнанні, використовуючи унікальні формули, які дозволяють зрозуміти своє ставлення до всього, з чим доводиться стикатись: до добра, миру, закону, порядку, любові і т. д.

     У роздумах про себе, зокрема про те, що ти сієш навколо себе – мир чи конфлікти, щирість чи лестощі, порядок чи хаос, важливо не побоятись своїх недоліків та роздивитись їх повністю, до найменших дрібниць, визнати їх, не впасти у відчай, трансформувати свої неповноцінні якості у позитивні, і так – поступово, крок за кроком слідувати до своєї мети.

 Література

  1. Піньковська Е. А. Серія книг «Спаси і сохрани». Том 3. «Детектор лестощів». Черкаси : Видавець Чабаненко Ю. А., 2013. 436 с. + 3 таблиці.