Про благородство

Заривняк В.В., член ЧМГО «Ліга культури»

Починаючи читати главу Е. Піньковської «» з книги «Детектор лестощів», звернувся до таблиці «Леонардо”, і визначив, що якість «благородство» знаходиться в 5 рівні 7 ступені. Це дуже високо.

Далі я відповідав на запитання, зазначені в главі.

Чи дав я вичерпну відповідь незнайомій людині, яка запитала у мене про щось? – не дав.

Чи зумів допомогти ворогові, який попросив про допомогу? – не зумів.

Чи зумів зцілити душевну рану рідної або близької людини, яка розповіла про свій біль, своїм співчуттям і жалем? – не зумів.

Яка ж я тоді благородна людина, якщо іноді в мені проявляється неправдивість, недовіра, самовиправдання. Оцінюючи ступінь свого співчуття по тестах в главі з можливим ворогом, знайомим, другом, виявив, що у мене різні ступені відповідей. У різниці моїх відповідей криється моя нещирість. Щоб прийти до співчуття, треба бути не нижче 4 ступеня в тестах.

Шлях співчуття у людини починається з виконання заповіді “полюби ближнього як самого себе” і триває по мірі виконання заповіді “прости ворога свого”. У Любові, Вірі, любові до людини – проявляється благородство.

 

Література

 

  1. Пиньковская Э. А. Спаси и сохрани : в 3-х т. – Черкассы: Издатель Чабаненко Ю. А., 2013. – Т. 3: Детектор лести. – 72 с.
  2. Євтух Н. Б, Пиньковская Э. А., Черкашина Т. В. Методики личностно-профессионального самосовершенствования субъекта педагогической деятельности на основе самопознания : учебно-методическое пособие / Н. Б. Євтух, Э. А. Пиньковская, Т. В. Черкашина. – Черкассы : Издатель Чабаненко Ю. А., 2016. – 406 с.