Світ високих думок. За книгою Емми Піньковської «Казки Габріели» (Вікторія Пилипенко)

Глава «Світ високих думок» з книги Емми Піньковської «Казки Габріели» спонукає читача замислитися щодо культури свого мислення.

  Автор нагадує про семиричність світобудови. Нам відомо, що існує сім кольорів веселки, сім днів тижня, сім планет від Землі до Сонця, сім тіл у людини (2, с. 7). За таким же принципом існують сім планів (рівнів або сфер), розташованих від земної атмосфери до Царства Небесного. Кожен план має різні умови для перебування в ньому людини в її тонких тілах (1, с. 23).

  Те, у якому плані може перебувати людина, залежить від рівня її свідомості та  душевно-духовного розвитку. Наприклад: існуючий земний план (світ) змушує людину думати насамперед про особисту безпеку, про виживання. Людина, яка живе тільки в матеріальному плані, має егоїстичне мислення, обмежене рамками «я, мені, моє». Але по мірі духовного дорослішання,  розвитку її свідомості та поступового переходу у формат мислення «вони, ми» з’являється можливість перебування і в інших, більш високих планах (1, с. 24).

  Наочно нам це демонструє таблиця Леонардо автора Емми Піньковської, за якою можемо простежити, як змінюється рівень розвитку свідомості в людини, яка займається самопізнанням та самовдосконаленням  (2, с. 58).

   У Царстві високих думок є можливість навчитися мисленню, протилежному егоїзму – альтруїстичному (безкорисливій турботі про інших), коли свідомість трансформується за принципом «ми, нам, наше». Засвоюючи закони вищого порядку, можна навчитися самостійно та осмислено контролювати, аналізувати та трансформувати своє  мислення. Також необхідною умовою перебування в цьому Царстві є гармонізація душевних властивостей, що означає оздоровлення тіла пам’яті, тіла бажань, тіла емоцій та ментального тіла. У Царстві високих думок неприпустима невідповідність між думками, словами та діями. Важливо навчитися думати, говорити і робити одне і те ж. Усе це допоможе підвищити рівень критичності в оцінюванні себе (1, с. 25).

  Світ високих думок для мене – це поки що далекий світ, у який я, перебуваючи на своєму рівні розвитку свідомості, можу потрапляти лише іноді (у молитві, у хвилини захоплення красою природи, творами мистецтва, у моменти щирої вдячності). Шлях до цього Царства вказаний, практичні рекомендації можна знайти у літературі морально-духовного спрямування. І лише від мене залежить, як швидко я зможу просуватися цим щляхом, спираючись на три «П» (постійно, поступово, поступенево).

Література

1.Піньковська Е. А. Казки Габриели-2 (продовження)Черкассы: Видавець  Чабаненко Ю. А., 2022. – 188 с.

2. Самопізнання і самовдосконалення в схемах, формулах, таблицях : навчально-методичний посібник / під загальною редакцією Е. А. Піньковської, Т. В. Черкашиної. – Черкаси : Видавець Чабаненко Ю. А., 2018. – 152 с.