66-Й П’ЯТИДЕННИЙ СЕМІНАР «КУЛЬТУРА ДУХОВНОГО ЗДОРОВ’Я»

У рамках роботи навчально-практичного центру самопізнання та особистісно-професійного самовдосконалення провела 66-й п’ятиденний семінар «Культура духовного здоров’я» Емма Піньковська, філософ, письменниця, громадський діяч, голова Товариства жінок м. Фастова, співзасновник навчально-практичного центру самопізнання та особистісно-професійного самовдосконалення педагогічних працівників КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», почесного члена ЧМГО «Ліга культури» (16-20 вересня 2019 року, Черкаський обласний Будинок учителя).

До уваги слухачів семінарських занять автором було запропоновано медіалекції морально-духовного спрямування, які спонукають до вивчення свого внутрішнього світу, переосмислення змісту свого життя.

Одне із занять було присвячене презентації нової книги Емми Піньковської «Повість про дорослішання однієї дівчинки».

Члени Черкаської міської громадської організації так відгукуються про книгу:

-«У запропонованій до уваги юних і дорослих читачів повісті зроблено акцент на необхідності розвитку в дітях уміння від самого раннього віку самостійно приймати рішення, критичнооцінювати свої вчинки, і головне, розвивати в собі здатність прощатикривдника» (Тетяна Черкашина, доктор педагогічних наук).

-«Книга Е. Піньковської «Повість про дорослішання однієї дівчинки» до останнього рядка пройнята ніжною любов’ю і вдячністю, і спонукає читача до миролюбства, любові і вдячності «люблячим батькам, добрим друзям і вимогливим учителям» (Людмила Северинчук, кандидат педагогічних наук).

-«…це Повість про Справжню Людину! Як в одній людині стільки може вміститися?!  Не здатися, не зламатися, починаючи з дитинства! Саме внутрішнє переконання Алечки та бажання стати краще укріплювало сили фізичні, душевні та духовні. З Алі можна і потрібно брати приклад не лише дітям, але й дорослим (Наталя Муляр, художниця).

-«Такі книги – найкращі, надійні «містки» від себе – заздрісника та ледаря, до себе – мислителя, будівельника, реформатора, благородної та вдячної людини.  І шлях цей нелегкий. Але автор – Е. Піньковська – простягає руку допомоги, надихає; на прикладі власного досвіду дає рецепти самопізнання, самовдосконалення, гармонізації особистості» (Любов Агапова, вчитель).

-«Короткі оповідання у книзі Е. Піньковської «Повість про дорослішання однієї дівчинки» підтвердили не тільки правильність застосування  цілої низки педагогічних прийомів у моїй особистісно-професійній діяльності, але й висвітлили втрачені особисті можливості» (Валентина Агапова, вчитель).

-«Книга вчить діяти за принципом «вибір головного», дотриманню виконавчої дисципліни. Провожу ревізію незавершених справ, приводжу все до ладу» (Тетяна Рац, фармацевт).

-«Кожне оповідання книги спонукає замислитись про саморозвиток, про виховання потрібних позитивних якостей, про відповідальність за все, що сам накоїв, про вміння пробачати кривдника. Книга актуальна та необхідна для спільного обговорення в школі та вдома» (Тетяна Келеберда, держслужбовець).

-«Книга вчить виховувати у дитини самостійність. Наприклад, в оповіданні «Тоша, ти мені хто?» описано, як дівчинка-підліток вчиться не тільки чути готові відповіді, але й самостійно осмислювати і знаходити відповіді на свої запитання» (Світлана Муляр, інженер)

-«Автор пропонує алгоритм трансформації способу мислення з негативного на позитивний» (Вікторія Пилипенко, художниця).

-«Книга вчить читача будувати дружелюбні стосунки, трансформувати конфлікти завдяки миролюбності, терпінню і повазі до ближнього» (Володимир Прасол, інженер).

-«У книзі розкрито, як важливо свідомо та цілеспрямовано формувати світогляд дитини від самого раннього віку. Як необхідна присутність поряд з дитиною дорослих, котрі зможуть розвинути в ній прагнення до самопізнання та самовдосконалення» (Валентина Рева, економіст).

-«Глибина почуттів головної героїні, її такт і самовладання вразили мене. Незважаючи на багаторічне й нерозділене кохання до юнака, Аля жодного разу не обтяжила його собою» (Надія Прасол, економіст).

-«Зацікавлює погляд автора, який розглядає їх під іншим кутом. Від добра. В кожному оповіданні є свої мудрі фрази, які змушують зупинитися, перечитати і задуматися над тим, а як вчиняв ти в такій ситуації і як правильніше було б вчинити тоді. І як вчиниш зараз» (Лариса Ногаєва, лікар).

Завдяки наполегливій праці Емми Піньковської, зокрема її літературному доробку, а також науковому доробку Миколи Євтуха, Тетяни Черкашиної, Людмили Северинчук, в яких викладено основи педагогічної системи самопізнання та особистісно-професійного самовдосконалення, постійні слухачі семінару «Культура духовного здоров’я» мають змогу системно працювати над собою, поглиблювати свої знання щодо самопізнавальної діяльності та впроваджувати їх у практику повсякденного життя з метою підвищення свого рівня культури, особистісного зростання.

 

Людмила Северинчук,

кандидат педагогічних наук,

член ради навчально-практичного центру самопізнання та особистісно-професійного самовдосконалення