ПЕДАГОГІЧНІ ДИСКУСІЇ «ОСОБИСТІСНО-ПРОФЕСІЙНЕ САМОВДОСКОНАЛЕННЯ ЗАСОБАМИ САМОПІЗНАННЯ: ОБМІН ПЕДАГОГІЧНИМ ДОСВІДОМ»

За підсумками дослідно-експериментальної роботи «Реалізація педагогічної системи самопізнання і особистісно-професійного самовдосконалення в педагогічній практиці» за період з 2017 до 2019 р. р. у Березняківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Смілянської районної ради Черкаської області 27 березня 2019 року проведено педагогічні дискусії «Особистісно-професійне самовдосконалення засобами самопізнання: обмін педагогічним досвідом».

Науковий керівник експерименту – Тетяна Черкашина, доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки і освітнього менеджменту Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради, підсумувала про проведену роботу, та наголосила, що результатом системного здійснення самопізнавальної діяльності є зміцнення фізичного здоров’я, вольового, емоційного, ментального імунітету; підвищення рівня комунікативної культури; досягнення більш високого рівня професійного самовдосконалення та професійної компетентності.

Директор Березняківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Валентина Гнатенко, заступник директора з навчально-виховної роботи ІринаХроменко та заступник директора з виховної роботи Лариса Шеремет представили результати проведеної дослідно-експериментальної роботи у навчальному закладі протягом трьох років.

У педагогічному колективі Березняківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів було організовано роботу в парах, кожна з яких опрацьовувала вислови про самопізнавальну діяльність та презентувала своє бачення тих чи інших аспектів проблеми самопізнання та особистісно-професійного самовдосконалення. Результатом такої творчої роботи стало створення куточка самопізнання та самовдосконалення.

Педагогічні працівники поділилися досвідом з впровадження педагогічної системи самопізнанння та особистісно-професійного самовдосконалення (авторів М. Єтуха, Т. Черкашиної) у педагогічну практику, підкреслили її актуальність та ефективність як для особистого самовдосконалення, так і для виховання підростаючого покоління.

 

 

Людмила Северинчук,

член ради навчально-практичного центру самопізнання

та особистісно-професійного самовдосконалення