ПРЕЗЕНТАЦІЯ ДО ФОРУМУ “ЧИ ВМІЄМО КЕРУВАТИ СВОЇМИ ЕМОЦІЯМИ В НАПРУЖЕНИХ КОМУНІКАЦІЯХ ПОВСЯКДЕННЯ?»

ФОРУМ

Чи вміємо керувати своїми емоціями в напружених комунікаціях повсякдення?

Перелік питань до обговорення

  1. Чи погоджуєтеся з твердженням, що застосування правила «п’яти позитивних якостей» містить в собі потенційну можливість до свідомого формування моральної якості «прощення», дає змогу «добрим поглядом» подивитися на свого образника, проявити повагу, мирно вирішити конфлікт, формує емоційну стриманість під час комунікативного контакту? Шановні колеги, обґрунтуйте свою думку.
  2. Чи погоджуєтеся з твердженням, що застосування правила розв’язання конфлікту: знайди свою частину провини в тому, що сталося і виправдай образника сприяє розвитку самокритики, каяттю, визнанню своїх помилок. Підкреслимо, що самовиправдання деформує внутрішній погляд на себе в конфліктній, напруженій ситуації, викривляє причинно-наслідкові зв’язки, провокує непомірне бажання звинуватити інших в своїй поразці чи неуспіху. Шановні колеги, обґрунтуйте свою думку.
  3. Чи погоджуєтеся з твердженням, що закон «дзеркального відображення» у міжособистісних комунікаціях слугує інструментом неупередженого прояву незнаних у собі рис характеру, прихованих від себе думок та прагнень дає змогу краще зрозуміти себе, об’єктивувати самооцінку особистісно-професійних якостей, запобігти конфлікту? Шановні колеги, обґрунтуйте свою думку.
  4. Чи погоджуєтеся, що застосування «золотого правила спілкування», по суті, передбачає трансформування самосвідомості, забезпечує перехід з формату мислення «я і вони» до «вони і я», сприяє об’єктивуванню самооцінки особистих досягнень, знань та вмінь, дотримання норм міжособистісних комунікацій: не засуджувати жадібних, заздрісних, нерішучих, гордовитих, не ображатися, допомагати іншим позбавитися їх вад, прощати кривдника, бути спокійним, стриманим у будь-якій ситуації, нікого не боятися, не зраджувати омріяній меті. Шановні колеги, обґрунтуйте свою думку.
  5. Чи погоджуєтесь, що комплексне системне застосування означених правил у повсякденному житті, зокрема, педагогічній практиці срияє зміцненню емоційного імунітету, розвитку уміння керувати своїми емоціями в напружених ситуаціях, дає змогу підвищити рівень комунікативної культури? Шановні колеги, обґрунтуйте свою думку.
Прикріплені файли: