ПРОЙШЛО ПЕДАГОГІЧНЕ СПІЛКУВАННЯ «СУЧАСНІ ВИХОВНІ ТЕХНОЛОГІЇ»

16 вересня 2019 року на базі комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників  Черкаської обласної ради» в навчально-практичному центрі самопізнання та особистісно-професійного самовдосконалення пройшло педагогічне спілкування  «Сучасні виховні технології».

 Метою даного заходу стало обговорення результатів впровадження у педагогічну практику педагогічної системи самопізнання та особистісно-професійного самовдосконалення.

Про результати впровадження у педагогічну практику педагогічної системи самопізнання та особистісно-професійного самовдосконалення доповіли Світлана Гаряча, завідувач кафедри педагогіки та освітнього менеджменту КНЗ «ЧОІПОПП  ЧОР»  та Тетяна Черкашина, доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки та освітнього менеджменту  КНЗ «ЧОІПОПП ЧОР», президент Черкаського міського громадського об’єднання  «Ліга культури».

Під час педагогічного спілкування відбулася презентація книги «Повість про дорослішання однієї дівчинки», яку представила автор Емма Піньковська, письменниця, філософ, голова Товариства жінок м. Фастова.

Презентуючи власний творчий доробок, вона зазначила, що  розумна людина, у випадку невдачі, нікого не звинувачує, розбирає свої дії та помилки після їх здійснення. Мудра людина усі обставини оцінює заздалегідь, тому досить нечасто і майже не потерпає від невдач. У запропонованій до уваги слухачів повісті зроблено акцент на необхідності розвитку в дітях уміння від самого раннього віку самостійно приймати рішення, критично оцінювати свої вчинки, і головне, розвивати власну здатність прощати кривдника.

У обговоренні книги взяли участь  члени Черкаської міської громадської організації «Ліга культури»  –  Л. Северинчук, В. Агапова,  Н. Муляр.

Людмила Северинчук у своєму виступі наголосила на тому, що книга «Повість   про дорослішання однієї дівчинки» багатоаспектна і зачіпає різнобічні питання з  повсякденного життя та може бути  рекомендована  широкому  колу  читачів,  спрямованим до пізнання власного    потенціалу, бажаючим вдосконалювати  свій внутрішній світ, успішно долати  труднощі,  покращувати якість свого  життя.

Про своє враження від книги розповіла Любов Агапова. Вона зазначила, що автор на прикладі власного досвіду дає рецепти самопізнання, самовдосконалення, гармонізації особистості.

У книзі Е. Піньковської  «Повість про дорослішання однієї дівчинки» уміщені  поради  для розв’язання  складних конфліктних   ситуацій.  Кожне оповідання  спонукає замислитись про саморозвиток, про  виховання потрібних  позитивних  якостей, про відповідальність за все, що сам накоїв,  про  вміння пробачати кривдника.

Учасників педагогічного спілкування зацікавила тема «культури незгоди», яка розкривається у книзі. Бути впевненому в своїй правоті можливо лише тоді, коли дієш у відповідності до законів громадських, моральних та духовних. Під час конфліктних ситуацій важливо пам’ятати  про головний закон «Не нашкодь!». Ні собі, ні опонентові.

Книга актуальна та необхідна для спільного обговорення в школі та вдома.