Що було б?

Що було б?
Валентина Агапова
У главі «Що було б?» з книги Емми Піньковської «Детектор лестощів» автор ставить запитання «Що було б, якби: військові замінили б воєнні дії на мирні перемовини? Судді виносили суворі, але справедливі вироки? Торговці пропонували б свій товар чесно і добросовісно? Політики припинили б заздрити успіхам інших? Вчені припинили б вважати істиною лише те, що розуміють самі? Митці навчилися б оспівувати не штучну красу, ними створену, а прославляти красу та унікальність Божественного творіння? Священники зрозуміли б, що людям даються різні релігії, щоб прозріти до Істини?». На мою думку, за таких умов настало б благодатне життя на землі, в якій панують мир і любов, правдивість та істинність, відповідальність і гармонія, подяка і шанування, скромність і гуманізм, віра, мудрість, де людство стало б однією великою родиною, в якій всі вдосконалюють свій внутрішній світ, підпорядковують свою вільну волю ритму еволюційного розвитку [1, с. 287-288].
Сьогодні, в Період Змін, що наступив на всій планеті, в кожній країні, місті, колективі, зміни мають відбуватися і в свідомості кожної людини. Але люди мають різний світогляд, різні ступені розвитку свідомості, різні рівні мислення і ментальної працездатності. Що ж сьогодні, в такій ситуації робити конкретній людині?
Відповідь знаходимо в таких словах автора: «..у ситуації загального душевно-ментального хаосу найрозумніше – зберегти себе, тобто зайнятися вивченням міцності свого внутрішнього світу, знайти і укріпити свій духовний стержень… ця мудрість підтверджена святим старцем Серафимом Саровським: «Спаси себе сам і навколо тебе спасуться тисячі» [1, с. 254].
Необхідним інструментом для цього є основні християнські заповіді «не вбий», «не лжесвідчи», «не вкради», «не бажай того, що має ближній», «не обмани», «не створи собі кумира», виконання яких дає можливість йти прямим, правильним шляхом.

Література:
1. Пиньковская Э. А. Спаси и сохрани: в 3-х т. Том 3: «Детектор лести» / Э. А. Пиньковская .– Черкассы : Издатель Чабаненко Ю.А., 2013. – 436 с.
2. Самопізнання і самовдосконалення в схемах, формулах, таблицях : навчально-методичний посібник / під загальною редакцією Е. А. Піньковської, Т. В. Черкашиної, укладач А. В. Аносова. – Черкаси : Видавець Чабаненко Ю. А., 2018. – 152 с.