Школа відповідального батьківства. Культура думок

В рамках культурно-просвітницького проєкту «Культура взаємин в сім’ї» 19.06.2021  у КНП «Черкаський міський пологовий будинок «Центр матері та дитини» проведено бесіду з майбутніми батьками щодо культури думок за книгою акушера-гінеколога Е. А. Піньковської «Духовне материнство» (глава «Учись думать») та навчально-методичнм посібником Т. В. Черкашиної «Сучасні педагогічні методики» (розділ «Самодіагностика думок»).

Ведуча заходу – лікар-гематолог Лариса Ногаєва наголосила, що ключовим принципом у взаємодії з оточуючими, зокрема у сім’ї: між подружжям, між батьками та дитиною є принцип «Не нашкодь (ні думками, ні словом, ні справою)».

Було обговорено формулу культури думки: «Думаю та говорю те, що  роблю» та «Роблю тільки те, про що говорю та думаю» на життєвих прикладах та з особистого досвіду. Висвітлено причинно-наслідковий зв’язок «думка – слово – дія». Цікавим для роздумів стали правила формування культури думки: «Не нашкодь», «Погана порада шкодить пораднику» та «Поклик спонукає до відповіді», які слугують порадниками у вихованні майбутньої особистості.

Також продовжено анкетування слухачів на тему «Окремі складові культурного фону майбутніх батьків». Надано матеріали для самостійного тестування: глава «Нормальна сім’я», тести «Здорова тілом та духом людина, яка вона?», «Рецепт оздоровлення себе самого», «Рецепт оздоровлення сім’ї».

За відгуками батьків згідно з результатами анкетування тема духовного материнства є цікавою і для чоловіків, і для жінок. Адже вона пропонує замислитись над формуванням стосунків з дитиною вже на етапі вагітності і почати виховання малюка з усвідомлення власних думок, слів та дій.