Школа відповідального батьківства. Культура емоцій

22.05.2021 в «Школі відповідального батьківства»  у КНП «Черкаський «Черкаський міський пологовий будинок «Центр матері та дитини» проведено чергову бесіду з майбутніми батьками в рамках  просвітницької  програми «Культура взаємин в сім’ї».

Підґрунтям заняття слугували глави «Воздержания» та «Найти свою вину» з книги «Духовне материнство» Е. А. Піньковської.

Цього разу слухачам було запропоновано для бесіди  тему культури емоцій, зокрема, розглядалося питання щодо самовладання як прояву емоційного імунітету. Було розглянуто також закон дзеркала, опанування якого дає змогу взаємодіяти з оточуючими за принципом «ніхто тобі не ворог, ніхто тобі не друг, але кожна людина тобі вчитель». Було наголошено, що в конфліктних ситуаціях варто одразу замислитись над тим, в чому є своя особиста вина в конфлікті та зосередитись на ній. Адже за законом дзеркала те, на що ти образився, в тобі вже готове до трансформації у більш позитивне почуття. І в людині, яка демонструє його, якість, готова до трансформації, проявляється в діях, а в тебе – в думках. Якщо дратує чужа заздрість, то варто зосередитись на своїй заздрості та шукати шлях, як трансформувати її у відповідальність, дисциплінованість і т. д., що є запорукою досягнення успіху у справі, за яку взявся.

Також батьки ділились позитивним досвідом виходу з конфліктних ситуацій  шляхом щирого обговорення своїх почуттів та домовленостей.

Цікавими в обговоренні були питання: «Яким би хотіли бачити свого малюка майбутні батьки та що хотілось би йому побажати?».

Продовжено опитування слухачів за допомогою анкети «Окремі складові культурного фону майбутніх батьків».

Для самостійного тестування також запропоновані глава «Нормальна сім’я», тести «Здорова тілом та духом людина, яка вона?», «Рецепт оздоровлення себе самого», «Рецепт оздоровлення сім’ї» з книги Е. А. Піньковської «Спаси и сохрани». Було проведено тестування з визначення рівня культури емоцій.

Слухачами за результатами бесіди було зроблено висновок, що зміцнення емоційного імунітету батьків є запорукою формування самовладання майбутнього малюка.