ВПРОВАДЖЕННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ СИСТЕМИ САМОПІЗНАННЯ ТА ОСОБИСТІСНО-ПРОФЕСІЙНОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ В ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Заступники директорів з навчально-виховної і виховної роботи навчальних закладів Черкаської області, які є учасниками циклу науково-методичних семінарів «Теоретичні і методичні засади педагогічної системи самопізнання і особистісно-професійного самовдосконалення: практичний аспект» під керівництвом Тетяни Черкашиної, доктора педагогічних наук, професора кафедри педагогіки і освітнього менеджменту, активно впроваджують основи самопізнання та особистісно-професійного самовдосконалення в освітній процес. За результатами роботи семінарів організовано та проведено інноваційні методичні та виховні заходи для педагогічних працівників, учнів та батьків: педагогічні спілкування, круглі столи, анкетування, самодіагностичне тестування, спрямовані на глибоке вивчення самого себе, досягнення гармонії у комунікаціях, особистісне зростання.

Непідробний інтерес в учнів викликали зокрема круглі столи «Любов очима молодих» та «Правдивість як спосіб мислення», під час яких учні, обговорюючи життєві ситуації, описані в оповіданнях Ії Сапіної «Та що, вона жартів не розуміє?», «Не обмани» та «Повагою на повагу», дискутували щодо основ побудови миролюбних міжособистісних стосунків, необхідності формування таких особистісних якостей, як правдивість, відкритість, повага, довіра. А учні Кам’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 під керівництвом заступника з навчально-виховної роботи Короленко Л.В. та заступника з виховної роботи Клименко Ж. Ю. навіть здійснили екранізацію цих літературних творів, зігравши ролі героїв оповідань, поринувши у світ їх роздумів та почуттів. Ці творчі відео-роботи учнів несуть глядачеві позитивний заряд добра, утверджують ідею самопізнання та самовдосконалення, свідчать про надзвичайний творчий потенціал нашої молоді.

Це ще раз доводить, що наполеглива, систематична робота педагога над собою, пізнання та ефективна реалізація індивідуального ресурсу сил, трансформація своїх неповноцінних якостей у позитивні слугують потужнім прикладом для колег у колективі, для учнів та батьків, надихають їх до самовдосконалення, сприяють розкриттю їх творчого потенціалу у будь-якій обраній справі.

 

27.02.2019                                                                             Людмила Северинчук, член ради навчально-практичного центру самопізнання та особистісно-професійного самовдосконалення

 

(ВІДЕО “Повагою на повагу” https://www.youtube.com/watch?v=Zan1Zn5A4dU&feature=youtu.be,

ВІДЕО “Не обмани” https://www.youtube.com/watch?v=M8QwJDU0w94)